علیرغم سخت گیری های روزافزون نمایه سازها بر روی مجلات، مجله دیگری از انتشارات کوثر در EMBASE و SCOPUS نمایه گردید

علیرغم سخت گیری های روزافزون نمایه سازها بر روی مجلات، مجله دیگری از انتشارات کوثر در EMBASE و SCOPUS نمایه گردید

نمایه سازی مجلات در پایگاههای معتبر و تخصصی همچنان که مستلزم برخورداری از کیفیت مطلوب محتوای مجلات (مقالات) است، لیکن با پیشرفتهایی که اخیرا در حوزه انتشار آنلاین و به اشتراک گذاری حرفه ای محتوای علمی اتفاق افتاده است، پایگاههای معتبر نمایه سازی سخت­گیریهای ویژه ای را در  خصوص آیتمهای دیگر نظیر فرمت استاندارد فایلهای مقالات و رعایت اصول اخلاق در نشر اعمال میکنند. دامنه این سختگیریها از اعمال چک­ لیستهای ارزیابی در مجلات جدید فراتر رفته و گاهی منجر به خارج کردن مجلات قدیمی از لیست پایگاهها نیز می شود.

 

انتشارات کوثر مفتخر است که در کنار تیم علمی توانمند و پرتلاش مجله انجمن کودکان ایران توانسته است مسیر نمایه­ سازی مجله در این پایگاه را نیز با موفقیت طی نماید.

 

ارتباط ناشرین با نمایه سازها و با مجلات تحت پوشش، همواره دستخوش فراز و نشیب های معمول در یک تعامل حرفه ای است؛ اما گاهی غرض ­ورزی های نابخردانه در جوامع بین المللی و شایعه پراکنی های بی اساس، سعی در ایجاد مشکلات برای این فعالیتهای حرفه ای و تعاملات علمی را دارند که به لطف خدا نتوانسته است وقفه ای در کار نشر و تلاش برای نمایه سازی مجلات کوثر ایجاد نماید و این مجموعه به عنوان بزرگترین ناشر تخصصی مجلات علمی کشور با افتخار در مسیر اعتلای فرهنگ و فناوری در نشر مجلات علمی گام برمی‌دارد.