یکی از مهمترین ابزار شناسایی یک محقق دانشگاهی

اهمیت صفحه شخصی یک محقق در وب سایت آکادمی و به روزرسانی آن

یکی از مهمترین ابزار شناسایی یک محقق دانشگاهی و علمی داشتن صفحه شخصی و اطلاعات علمی در وب سایت مرکز دانشگاهی می باشد. اولین قدم در تعیین و تشخیص هویت نویسنده یک مقاله، جستجوی نویسنده در وب و رسیدن به صفحه پروفایل وی در مرکز علمی یا دانشگاهی وی می باشد. متاسفانه در کشور ما، اساتید و اعضا هیات علمی و دانشجویان یا اصولا علاقه ای به این موضوع ندارند و یا توانایی داشتن آن را ندارند.

انجمن ها، گروههای علمی و مراکز دانشگاهی موظف هستند که یک صفحه تحت وب از دامنه رسمی خود را در اختیار اعضا علمی خود قرار دهند و پس از تایید کلیه اطلاعات علمی رزومه افراد در آن صفحه قرار داده شود. سردبیران مجلات و یا داوران و ناظران علمی در قدم اول پس از سابمیت یک مقاله بهتر است هویت نویسنده را با جستجو در سایتهایی همانند Google یا Google Scholar و یا PubMed بررسی نمایند. بسیاری از موارد خلاف اخلاق در نشر تنها با یک جستجوی ساده در وب آشکار می شوند.

 

1 Comment

  1. به نظر میرسه اگر این صفحات معرفی اساتید امکان این را داشته باشند که به طور خودکار مقالات مجلات، کنفرانس و کتابهای محقیقن را به صفحه آنها لینک کنند، بدون اینکه نیاز به بروزرسانی دستی باشد، این صفحات با دقت و سرعت بالاتری بروزرسانی میشوند و در ضمن دقت و اعتماد پذیری آنها هم افزایش می یابد.
    شاید شناسیه ارکید که شما در خصوص آن مطلبی نوشهته اید بتواند این ارتباط آنلاین را فراهم کند

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*