درخواست جمعی از اساتید، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ریاست محترم جمهور

بنگاه‌های پایان نامه و مقاله نویسی : غده سرطانی علوم

جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
با سلام،

از دیرباز، علم، مراکز علمی و دانشمندان در فرهنگ غنی ایرانی و تعالیم دینی از جایگاهی والا و بی نظیر برخوردار بوده است. این درحالی است که در سال های اخیر جماعتی منفعت طلب، بازاری برای فروش پایان نامه های جعلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و نیز جعل و فروش مقالات علمی دایر نموده اند. این جماعت که فعالیت های خود را به سطح شرکت، بنگاه و موسسه ارتقا داده اند آزادانه در هر کوی و برزن و نیز در فضاهای مجازی بدون کوچکترین نگرانی مشغول تبلیغات، فعالیت و کسب درآمد می باشند. متاسفانه عدم برخورد نهادهای مسوول با ادامه فعالیت های ضد علمی این دلالان، این نگرانی بزرگ را برای دانشگاهیان و پژوهشگران ایجاد کرده که افتخارات جامعه علمی کشور تحت الشعاع این فعالیت های مخرب قرار گرفته و مایه دلسردی آن ها شود. از سوی دیگر ادامه این وضعیت به زودی باعث بدبینی و بی اعتمادی جامعه جهانی نسبت به تولیدات علمی ایرانیان خواهد شد. این در حالی است که اکثریت قاطع اساتید، پژوهشگران و دانشجویان کشور علی رغم کمبود بودجه و امکانات و فشارهای اقتصادی، با اعتقاد به اعتلای علمی کشور عزیزمان صادقانه مشغول تحقیق و پژوهش بوده و هستند.
نویسندگان این نامه، جمعی از اساتید، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشور هستند که به نمایندگی از جامعه علمی کشور، از جنابعالی و نیز سایر نهاد های مسوول (نظیر مجلس شورای اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) موکداً انتظار دارند تا با وضع قوانین محکم بازدارنده و نیز اجرای دقیق و بدون اغماض آن ها زمینه برچیدن این نمادهای بی احترامی و توهین آشکار به جایگاه رفیع علم و دانشگاه را فراهم آورند و با کسانی که علم را به سخره گرفته و بی اعتبار نمودن کشور عزیزمان را هدف قرار داده اند با قاطعیت برخورد نمایند.
بدیهی است که رسیدگی بنیادین به ریشه های شروع و شیوع این بیماری در حاشیه سیستم علمی-پژوهشی و آموزش عالی کشور قدم بعدی خواهد بود که انتظار می رود با برنامه های پژوهشی و اجرایی دقیق تر مورد عنایت آن بزرگواران قرار گیرد.

لطفا لینک این پیام را برای سایرهمکاران علمی که می شناسید ارسال کنید.

 

4 Comments

  1. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت این اساتید گرانقدر که نگران بنیه علمی کشور هستند. خدا قوت مرد علم. …. (آیا شما نگران بیکاری جوانان هم هستی؟) … آنهایی که در فرصت زمان کوتاه پایان نامه هایی به قول شما سرطانی می نویسند. … چطور می شود که شما استاد گرامی که میدانی پایان نامه مینوسند، اما نمیدانی دانشجوی خودت یکی از آنهاست؟ چطور دفاع میکند آن دانشجوی به ظاهر دقل باز؟

  2. سلام
    واقعا از دل ما سخن گفتید. متاسفانه اقایان انقدر به خودشان مشعولند که واقیعت دردناکی به این اشکاری را که در اصلی ترین خبایان اصلی ترین شهر و پایتخت این کشور یعنی خ انقلاب و روبروی د-تهران بوضوح مشهود است را نمیبینند.

    • من دانشجوی ارشد بودم و پایان نامه دانشگامو دادم بیرون ولی بعدا متوجه شدم استادم نوشته و با قیمت سه برابر بهم انداخت.

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*