اشتراک تجربیات با امید نیل به موفقیتهای بیشتر:

دعوت از صاحبان مجلات برای بیان مشکلات و نظرات در روند نمایه شدن مجلات ایرانی در پابمد

 

هیات تحریریه سای نیوز تمایل دارد با دعوت از کلیه صاحبان مجلات علمی به ویژه مجلات علوم زیستی، مشکلات و مسایل پیش آمده در راه نمایه شدن مجلات ایرانی را به اشتراک بگذارد. سردبیران و مدیران و کارشناسان محترم مجلات علمی میتوانند با بیان نظرات و پیشنهادات و انتقادات خود ضمن اشتراک تجربیات و  انتقال آنها به سایر همکاران خود، زمینه لازم برای ارتقا کیفیت روند نمایه شدن مجلات ایرانی را نیز فراهم آورند.

امیدواریم با به اشتراک گذاشتن مشکلات و بیان راه حل ها بتوانیم مسیر دشوار نمایه شدن در پابمد را برای مجلات ایرانی اندکی هموار نماییم.

لذا از شما دعوت میشود تا با بیان مشکلات و مسایل خود در این صفحه از راهنمایی های کارشناسان خبره و متبحر ما نیز بهره مند شوید.

1 Comment

  1. سلام خدمت همکاران عزیز. من حدود چند سالی است که مشغول این موضوع هستم و اطلاعات خوبی به دست آورده ام. اول اینکه NLM رویه ثابتی ندارد و مرتب در حال تغییر است. همین چند سال پیش شاهد ورود گروهی مجلات دانشگاه اصفهان توسط MedKnow به پابمد بودیم که بعد از آن روند تغییر کرد مدنو در این زمینه خیلی موفق نبود. بر خلاف آنچه ما فکر می کنیم nlm خیلی منظم نیست و با کمبود بودجه و پرسنل شدید مواجه است. مجله من بعد از داوری علمی حدود ۹ ماه بعد از نتیجه خبر دار شد آن هم از طریق پیگیری یکی از اعضا هییت تحریریه که آمرکایی بود.
    بر خلاف تصور ما پارتی بازی هم وجود دارد BiomedCentral & Open Spriger آب خوردن چند ماهه مجلاتشان را در پابمد نماییه می کنند.

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*